Германската автомобилната компания "Порше" обяви, че иска да се слее с "Фолксваген", в която вече е мажоритарен акционер. Това беше съобщено след съвещание в Залцбург, Австрия на семейството собственик.
Германската автомобилната компания "Порше" обяви, че иска да се слее с "Фолксваген", в която вече е мажоритарен акционер. Това беше съобщено след съвещание в Залцбург, Австрия на семейството собственик.
Членовете на фамилията собственик "се произнесоха за създаването на обединена автомобилна компания", се казва в комюнике, разпространено от централата на "Порше" в Щутгарт. Новата структура трябва да обедини под общо ръководство десет марки, което ще позволи на всички тях, включително и Порше, да запазят своето съществуване. В рамките на следващите 4 седмици "обща работна група" на двете автомобилни фирми ще изготви проект за финансова структура на новото обединение.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?