Кремиковци поетапно започва да спира мощностите от днес. Причината е, че на 12-и май "Булгаргаз" окончателно прекратява доставките на газ към комбината. Това е поредният краен срок, който дружеството даде на Кремиковци да намери инвеститор, с който да спаси поне част от производството си. Стопиха се обаче надеждите, че бразилската компания Си Ес Ен ще сключи договор за работа на ишлеме със завода.
Стопиха се обаче надеждите, че бразилската компания Си Ес Ен ще сключи договор за работа на ишлеме със завода. От икономическото министерство заявиха за "По света и у нас", че удължаването на агонията на комбината вече не е обосновано и няма смисъл да се иска нова отсрочка от Булгаргаз. Затова в следващата седмица комбинатът се подготвя за пълно затваряне. За да става това безопасно, екипи на екоминистерството денонощно ще наблюдават Кремиковци и стойностите на въздуха в района около него.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?