ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

От "Арсенал" отричат да е имало взрив

bnt avatar logo от Милен Кирилов
A+ A-
Чете се за: 00:38 мин.
У нас

Във военния завод "Арсенал" в Казанлък не е имало взривове нито през нощта, нито тази сутрин, заяви за БНТ изпълнителният директор на комплекса Николай Ибушев.

арсенал отричат имало взрив

Във военния завод "Арсенал" в Казанлък не е имало взривове нито през нощта, нито тази сутрин, заяви за БНТ изпълнителният директор на комплекса Николай Ибушев.

Според него е имало само подпалване на лесногорими полуфабрикати, заради пренебрегнати от работниците мерки за сигурност. Жертви и пострадали от инцидента няма.

Ибушев обясни, че запаленият материал има вид на памук, който се използва за производството на барут. Количеството на изгорелия материал е под 50 кг. Пожарът няма нищо общо с вчерашния инцидент, тъй като е станал на друго място в завода. Това е напълно случайно съвпадение, каза изпълнителният директор пред По света и у нас.

Разследването до момента е установило, че пожарът е плод на човешка грешка. Виновните ще бъдат наказани в зависимост от вината им, според Кодекса на труда.

По време на ремонтна дейност, нещо като оксижен си представете... Не са взети необходимите мерки за безопасност от страна и на работниците, които извършват ремонта, и на началник цеха и се предизвиква запалване на такива материали, които са в съседство, много бързо са били угасени. Това е сензацията! Не е имало взривове, а две запалвания! Разбирайте го простичко - пожар, заяви Ибушев.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?