ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Откраднаха касата на БЧК в Хасково

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:24 мин.
У нас

Неизвестни откраднаха касата на Българския червен кръст в Хасково. В нея е имало 4 800 лв. Парите са били за дарителска кампания.

откраднаха касата бчк хасково
Неизвестни откраднаха касата на Българския червен кръст в Хасково. В нея е имало 4 800 лв. Парите са били за дарителска кампания.

Кражбата на 400-килограмовия сейф е станала на 8 срещу 9 януари. Крадците са разбили входната врата, 6 вътрешни и една метална решетка. Не е ясно още как са измъкнали огромния сейф, но от влаченето му по земята стълбите са разбити. В деня преди кражбата всички служители на Червеният кръст са работели до късно. На следващата сутрин стаята на счетоводителя била
разхвърляна, мястото на сейфа вече - празно.

Минка Мичеринкова-директор на БЧК-Хасково:
- Сутринта идваме на работа в ранните часове даже, едната от колежките вижда, че стълбите са разбити, всички стаи на втория етаж бяха отворени. За мен е чудовищно това деяние.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?