ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Адвокатът на Тръмп заяви, че президентът би могъл да амнистира сам себе си

bnt avatar logo от БТА
A+ A-
Чете се за: 00:27 мин.
По света

Руди Джулиани, адвокат на Доналд Тръмп, заяви днес, че президентът вероятно разполага с правото да амнистира сам себе си, но не възнамерява да упражни това право, предаде Ройтерс.

Адвокатът на Тръмп заяви, че президентът би могъл да амнистира сам себе си

В интервю за тв канал ABC Джулиани каза още, че все още е "открит въпросът" дали Тръмп ще даде показания пред Робърт Мълър.

„Това е открит въпрос. Мисля, че на него ще бъда отговорено, така казва конституцията“, добави той. Специалният следовател Мълър проучва за евентуални контакти през 2016 г. между предизборния щаб на Тръмп и представители на Русия и за евентуална руска намеса в изборите.

Вчера „Ню Йорк таймс“ писа, че според документ от края на януари, изготвен от правните консултанти на президента, той има конституционното правомощие „да прекратява разследване и даже да упражнява правото си за помилване“. Адвокатите обаче твърдят, че Тръмп няма да се възползва от това свое право.

Лидерът на републиканското мнозинство в Сената Кевин МакКарти каза днес пред Си Ен Ен: "Не мисля, че един президент би амнистирал себе си".

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?