Министър-председателят на Молдова Павел Филип и американската компания за добив на петрол и газ Frontera Resources са подписали съвместна декларация, предава Sputnik Moldova.
От правителството обясниха, че този документ има по-скоро политически характер, а не юридически и демонстрира подкрепата на властта към американската компания. Според премиера идването на големия инвеститор показва, че ситуацията в страна е стабилна.
Първите пет години от работата на компанията ще бъдат посветени основно на търсене на залежи на петрол и газ. Министърът на околната среда Валерий Мунтяну обясни, че тази дейност ще засегне около една трета от страната.
„В договора въпросът за защитата на околната среда е засегнат сериозно. Искам да гарантирам, че рискове в този план няма. Компанията постоянно увеличава нивата на екологична сигурност“, посочи министърът.
За напрежение на енергийните доставки заради войната в Близкия изток предупредиха световни институции
КЗК проверява ключови сектори: Установени са сериозни проблеми по цялата верига на доставки
Въздушният транспорт е все по-предпочитан от българите за пътувания до Германия
Президентът Йотова: Приоритетите на Европа не трябва да бъдат за сметка на кохезионната политика