ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
НА ЖИВО: България – Испания, 0:1
Чете се за: 01:02 мин.
Четирима са задържани за побоя над директора на полицията...
Чете се за: 04:37 мин.
Модната легенда Джорджо Армани почина на 91 години
Чете се за: 01:45 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Бългapcĸитe yчeници, ĸoитo ĸaтacтpoфиpaxa ĸpaй Гeнya, ca дoбpe

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:22 мин.
По света

Критично остава състоянието на шофьора, който пострада най-тежко при катастрофата край Генуа, за която ви съобщихме снощи. Неговият колега също е сериозно пострадал и е приет за болнично лечение без опасност за живота. За щастие няма пострадали ученици, а леко ранените са били изписани от болница още вчера и са продължили екскурзията си в Италия.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

В катастрофиралия автобус са пътували 40 ученици от столичното 22-ро училище. Трима от тях са леко пострадали и са изписани след преглед, а състоянието им е добро. Зам.-директорката Красимира Петрова съобщи, че близките са били информирани още снощи за катастрофата.

Всички ученици са преживяли първоначалният уплах от случилото се и продължават екскурзията си с друг автобус към курорта Йезоло, край Венеция.

Според италианските медии инцидентът е бил предизвикан от камион, който е опитал неуспешно изпреварване. За Българската национална телевизия посланикът ни в Рим Марин Райков коментира, че причините за катастрофата тепърва ще се изясняват. По думите му магистралата А7 в Италия е тежка, с много завои и натоварен трафик и инцидентите на нея не са рядкост.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?