Вълна от съпричастност. Близо 500 души са дарили кръв за пострадалите в Хитрино през изминалите два дни. Това съобщи за "По света и у нас" заместник-министърът на здравеопазването в оставка д-р Ваньо Шарков. Най-много са дарителите в София, Шумен и Варна. Засега няма недостиг на кръв и кръвни продукти. Министерството на здравеопазването изказва благодарност на всички, които се отзоваха, за да помогнат на нуждаещите се.
Необичайно близка среща в морето: Делфини “танцуваха” край джет в Бургаския залив
Приключиха частичните местни избори в поморийското село Бата и сливенското Чинтулово
Пътна карта за край на войната: САЩ и Иран след края на първия тур преговори в Швейцария
Грижата за психичното здраве и реформите: Водещи специалисти участваха на форум в София
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация