Натоварен беше трафикът през последния почивен ден на автомагистрала „Струма" и главен път Е 79.
Около обяд се образуваха тапи в района пътния възел край Симитли, където се събират двата най- натоварени пътя в Благоевградска област- от Гърция за София и от Банско за София. Опашките от чакащи автомобили започваха веднага след излизане от Кресненското дефиле в посока Благоевград, а максималната скорост, с която се движеха автомобилите беше 30 километра в час. Част от пътуващите разказаха, че са успели да стигнат от Банско до Симитли за час и половина.
Дежурни полицейски екипи следяха за нарушения на пътя и регулираха движението в най- натоварените участъци. От полицията в Благоевград казаха, че около 18 часа трафикът се е нормализирал и колоните от автомобили са успели да се изтеглят.
Условна присъда за румънец, причинил смърт на пътя, карал със 124 км/ч. при ограничение 60 км/ч.
Аферата "Баба Алино": Прокурори от ВКС се командироват във Варна, за да помагат по досъдебните производства
Четирима непълнолетни са обвинени за нападение над 72-годишен мъж в Стара Загора
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско