Зрелостниците вече могат да видят резултатите си от държавните зрелостни изпити в 12-и клас от сесията през август и септември на 2017 г., съобщи пресцентърът на Министерството на образованието и науката. Проверката на резултатите на зрелостниците е с входящ номер и с ЕГН на адреса: http://zamaturite.bg/rezultati .
Първият държавен зрелостен изпит по български език и литература от есенната сесия се състоя на 28-и август, а вторият - по предмет по избор на зрелостниците - на 29-и август.
Издържалите успешно матурите могат да кандидатстват с резултатите от тях в университетите, в които има свободни места за прием на първокурсници.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец