Детето, което вчера беше оставено в училище в Перник, вероятно ще бъде настанено в приемно семейство. Това съобщиха за БНТ от Агенцията за "Закрила на детето".
Сигналът, че 8-месечно бебе е изоставено в основно училище "Свети Иван Рилски", беше подаден вчера от директора.
След проверка на криминалистите, се оказа, че родителите са дали момиченцето за няколко дни на бившата съпруга на бащата. Предстои проверка дали родителите или техни близки могат да полагат грижи за него.
По информация на полицията, майката и бащата са от ромски произход, безработни са и нямат адресна регистрация в Перник. Те имат още две деца.
След смъртта на тримата мъже: За собствеността и стопанисването на хижите у нас
История за отдаденост: Как Светлозар съчетава двата свята - на пламъците и фолклора
До какви опасности могат да доведат предизвикателствата към децата в интернет
НА ЖИВО: Депутатите обсъждат промени в Закона за туризма и за Конституционния съд
Тройното убийство край Петрохан - по какви версии работят разследващите?
Иван Демерджиев за случая "Петрохан": Темата засяга националната сигурност заради присъствието на ДАНС