Крадци на дизелово гориво пробиха магистралния нефтопровод от Бургас за София в близост до автомагистрала „Тракия“ край село Горно Вършило. Близо 15 метров гейзер от дизеловото гориво се е издигнал на мястото на пробива и само по чудо не е станал...
Крадци на дизелово гориво пробиха магистралния нефтопровод от Бургас за София в близост до автомагистрала „Тракия“ край село Горно Вършило. Близо 15 метров гейзер от дизеловото гориво се е издигнал на мястото на пробива и само по чудо не е станал по-сериозен инцидент.
Пробивът на нефтопровода на автомагистрала „Тракия“ е станал в землището на община Септември. Според разследващите на това място редовно е точено гориво и само една искра е можела да предизвика огромен пожар.
Марин Рачев - кмет на община Септември: "Става въпрос за кражба от тръбопровода, по който тече дизеловото гориво. Явно е точено системно оттук, защото се вижда, че са направени приспособления, с които да се разпробие тръбата, спирателен кран с малки маркучи. Може би с цел да не пада налягането и по този начин по-дълго време да си крадат определени субекти нафта."
Нефтопроводът е пробит ръчно. Крадците предварително са подготвили терена. Бързо са успели да напълнят тубите с гориво, след което са напуснали мястото. По думите на пожарникарите дизеловото гориво е хвърчало като гейзер нагоре.
Инж. Явор Митев - директор "Строителство" към община Септември: "Както виждате, там в радиус от 30 метра дърветата са обляти с нафта. Т'ва всичко ще изгори с течение на времето."
Предстои да се направи оценка на загубите на нефтената компания.
Планът за устройството на Борисовата градина ще бъде преработен, съобщиха от общината
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Лидерите от Е5: Нашите държави ще защитават европейското и трансатлантическото единство
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"