Истински празник за жителите и гостите на Благоевград сътвориха днес участниците в осмия общински кукерски фестивал. Стотици участници от 12 кукерски и сурвакарски групи от кварталите на града и селата в общината дефилираха по бул. "Св. Св. Кирил и Методий" в продължение на повече от четири часа.
Те гониха злите сили и наричаха за здраве и плодородие, като представиха пред журито не само традиционни ритуали и обичаи, персонажи и маски, характерни за народната обредност, но и весели образи и сценки, свързани с днешния ден. Хиляди хора аплодираха зрелищния маскарад, в който наред с бабите и дядовците, майките и бащите, участваха и много деца. Сред пременените в народни носии имаше и пет-шестмесечни пеленачета.
Собственици на апартаменти в комплекс край Царево се оплакват от липса на вода и ограничен достъп до имотите си
След стрелбата на плаж „Кабакум“: Продължава разследването на инцидента край Варна
Необичайно близка среща в морето: Делфини “танцуваха” край джет в Бургаския залив
Румен Христов: Ще бъде по-сериозен проблем ако поставяме под съмнение европейският курс на страната
След стрелбата на плаж „Кабакум“: Какво е състоянието на пострадалите мъже?
Втора среща ЕС - Молдова: Фокус върху реформите и върховенството на закона