България става все по-популярна туристическа дестинация. За първите 8 месеца на 2018 страната ни са посетили близо 7 милиона чуждестранни туристи, което е около 6% ръст спрямо миналата година. Това каза заместник-министърът на туризма Ирена Георгиева. Туристите в столицата също се увеличават, София се посещава годишно от близо милион и половина туристи. Тази вечер на първите български туристически награди, международно жури оцени най-добрите в туристическия бранш у нас. Призът за най-добра туристическа дестинация получи град Кюстендил. Наградите за най-качествени хотели бяха раздадени в 4 категории.
Ирена Георгиева, заместник-министър на туризма: Това, което ние като Министерство правим, е да налагаме образа на България като една сигурна, гостоприемна дестинация, която може да предложи освен масов туризъм - такъв, с какъвто сме известни - морски и зимен и специализирани форми на туризма. Това е, което развиваме, за да можем да направим България дестинация на четири сезона.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души