След разговори между представители на МОН, Регионалното управление на образованието София - град, Регионалния център за подкрепа на процеса на приобщаващото образование и родителите на ученик от 19 СУ "Елин Пелин", беше взето решение детето да бъде преместено в друго училище. Майката на момчето е дала своето съгласие, съобщиха от образователното министерство.
Решението е във връзка с напрежението в 19-то СУ заради проблеми в поведението на въпросния третокласник, застрашаващи останалите ученици. По тази причина неговите съученици бяха преместени да се обучават в сградата на районната администрация в Класно село.
Детето ще бъде преместено в училище, където има ресурсни учители, които ще окажат подкрепа на него и семейството му. От понеделник учебният процес за третокласниците в 19 СУ ще бъде възстановен, съобщават още от МОН.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи