Милиардерът Марк Бениоф, съосновател на американската технологична група Сейлсфорс (Salesforce) купи сп. "Тайм" за 190 милиона долара, предадоха световните агенции.
Досегашният собственик на изданието, компанията Мередит корп. (Meredith Corp.), обяви, че е продала "Тайм" на Бениоф, пионер в облъчната технология и съпругата му за 190 милиона долара в брой.
Бениоф придобиват "Тайм" като семейно капиталовложение и сделката няма нищо общо с групата Сейлсфорс, на която Марк Бениоф е главен изпълнителен директор и съосновател, се подчертава в комюникето на американската медийна група и на Мередит.
Господин и госпожа Бениоф няма да участват в дейностите на списанието, нито при вземането на издателските решения, които ще останат в ръцете на досегашния ръководен екип на "Тайм", уточнява Мередит.
Сделката се очаква да бъде приключена до 30 дни.
Миналата година Мередит купи за 2,8 милиарда долара издателската компания Тайм инк (Time Inc), на която принадлежат десетки медии, сред които списанията "Тайм", "Форчън" и "Пипъл". Според данни на в. "Ню Йорк таймс" в сделката са участвали братята милиардери Чарлз и Дейвид Кох.
Картата на неравенството по рафтовете: Големите вериги в София са 244 и едва 3 във Видин
Хазната е загубила близо 580 милиона лева от недекларирани горива през 2024 г
След ареста на полицаи от Пето районно - как е работила престъпната схема?
Преговорите за мир в Украйна: Според САЩ 90% от различията вече са изгладени