Министърът на културата Боил Банов ще поиска възстановяване на Двойната къща в София и преразглеждане на нейния статут. Той ще предложи и заседанията на Специализирания експертен съвет за опазване на недвижимите културни ценности да се излъчват онлайн. В предаването "Денят започва с култура" министър Банов заяви, че е готов да подложи на обществено обсъждане състава на Съвета, но подчерта, че в него членуват едни от най-добрите експерти.
Боил Банов, министър на културата: "Имаме сериозни механизми, в които да поискаме възстановяване, какъвто и проект да ни се предложи, да поискаме възстановяване. Има фотозаснемане, знае се как е изглеждала. Това ще направим категорично. Ще се възползвам от правото си да не се подписвам върху сваляния на статути."
- Т.е. министърът има право да вземе такова решение?
"Всеки има право да вземе всякакво решение, което му дава закона. Дали това е логиката на закона? Не, не е логиката на закона, но пък общественият интерес в крайна сметка е логиката затова всички да се занимаваме в общественополезна дейност."
Над 70 литературни продукции на близо 30 страни предвижда 12-ото издание на фестивала "Синелибри"
18 фотографски истории в галерия на открито „Ани и Явор“ в парк „Света Троица“ в София
България стана член на Комитета за опазване на нематериалното културно наследство на ЮНЕСКО
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив