Минимум 7-8 милиона лева ще струва укрепването на свлачището, което затвори пътя Мадан-Смолян. Това заяви министърът на регионалното развитие Николай Нанков, който днес беше в района, където се срути скалната маса. На място експертите, извършили вчера оглед на свлачището, го запознаха със заключенията си. Основната препоръка е пътят да не се разчиства, защото свлачището все още е активно. Предвиждат се укрепителни дейности.
Николай Нанков, министър на регионалното развитие: Мисля че до септември-октомври ще сме готови с укрепителните мероприятия, които ще стартират от 19-ти, след 19-ти. 19-ти ще начертаем мерките и ще стартираме с тези ремонтни дейности. До неделя ще сме готови с пробива на новото трасе Орешец-Влахово. Като казвам пробив не коментираме за равен терен. Километър и 300-400 метра ще бъде новото трасе, седмица след това ще бъдат извършени всички мероприятия по полагане на трошено каменната настилка, по асфалтиране, така че до десет дена от днешна дата ще имаме готов обходен маршрут за живущите от 11-те села, а и за целия достъп между общините Златоград, Мадан, да не ги изброявам и областния център Смолян.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу