Омбудсманът Мая Манолова слезе при протестиращите миньори в мина "Бабино" в Бобов дол и ще остане там, докато не им бъдат изплатени заплатите за август. Това условие са поставили самите миньори, за да прекратят протеста под земята. Те продължават да...
Омбудсманът Мая Манолова слезе при протестиращите миньори в мина "Бабино" в Бобов дол и ще остане там, докато не им бъдат изплатени заплатите за август. Това условие са поставили самите миньори, за да прекратят протеста под земята. Те продължават да настояват да бъдат изпълнени и другите им социални искания.
Вече трети ден миньорите в рудник "Бабино" в Бобов дол протестират заради неизплатени заплати и намерението на ръководството на предприятието да извърши съкращения. Над 100 души остават под земята. Останалите работници са пред входа на рудника и продължават да ги подкрепят.
"Закриването на рудник "Бабино" е сигурна стъпка за закриването на цялата мина. Ако хората се съгласят, аз ще участвам в тази работна група, за да гарантирам, че договореностите ще се спазват", каза Манолова.
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра
Сградата на бившия Нотариат в София да стане дом за млади таланти, предлага вицепремиерът Иво Христов
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра