ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Откраднати са около 12 000 лева при банковия обир в столицата

Чете се за: 00:45 мин.
У нас

Втори въоръжен банков грабеж в столицата само за два дни. Откраднати са около 12 000 лева. Пострадали хора няма.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Малко преди 10 и половина тази сутрин въоръжен мъж влиза в банков клон на бул. "Цар Борис Трети" и заплашва касиерката. Успява да вземе наличните в касетата пари в различна валута.

      Според СДВР няма връзка между днешния грабеж и този в понеделник на бул. "Мадрид" преди няколко дни. Извършителите и на двете престъпления към този момент се издирват. Има предположение обаче, че може да става дума и за един и същи човек.

      От СДВР съобщиха, че разполагат с описание на извършителя на днешния обир. Той е заснет от камерите в района на банката и може да бъде идентифициран. От банката заявиха за БНТ, че оказват пълно съдействие на разследващите органи, а откраднатата сума пари е застрахована. От МВР съобщиха, че утре ще се срещнат с Асоциацията на банките у нас, за да обсъдят възможни мерки за сигурност.

      Ст. комисар Георги Хаджиев, директор на СДВР: В клона на банката няма обособено касово помещение, което означава, че няма каквото и да е преградно съоръжение - дали ще бъде стъкло или нещо друго. А парите, които са били на работния плот, са отнети от неизвестния извършител.
      Гл. комисар Христо Терзийски, директор на ГД "Национална полиция": Контролът по осъществяване на сигурността на банковите клонове единствено става по наредба 444 на БНБ. Но отново казвам - за нас това е проблем. Тези нападения в такива клонове имат широк обществен отзвук.

      Свързани статии:

      Обсъждат мерки против банковите обири на спешна среща в МВР
      Обсъждат мерки против банковите обири на спешна среща в МВР
      Заради банковите обири вътрешният министър събра на спешна среща ръководството на МВР, за да се обсъдят конкретни мерки против грабежите. Мащабно ще се проверява физическата и техническата охрана на банковите клонове в страната и ще се търсят начини за засилване на тяхната сигурност.
      Пореден въоръжен грабеж на банка в София
      Пореден въоръжен грабеж на банка в София
      Маскиран мъж е влязъл в банков клон на столичния бул. „Цар Борис III" и е заплашил с оръжие служител на офиса. Нападателят е отнел наличната в касетата сума пари в различна валута.
      Чете се за: 00:08 мин.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?