Край подлез на магистрала "Струма" са изхвърлени големи количества животински отпадъци, сигнализираха жители на Дупница, съобщи БНР.
Поне три-четири каруци кости и животински отпадъци са изхвърлени край подлеза на пътя за с. Блажиево под АМ "Струма", установил дупничанинът Ивайло Иванов. Той пътува всеки ден до Блажиево по фермерски дела.
"След Нова година бяха изхвърлени кокали, глави, шкембета, черва на говеда, на прасета и т. н. Това е в махала Ценеви", обяснява гражданинът.
Предполага се, че в района има нелегална кланица.
"Роми, касапи, които са купили животни покрай новогодишните празници, са направили кайма и суджуци и са изхвърлили кокалите. Освен миризмата, се разпространяват зарази", допълва мъжът.
МЗ започва проверка на процедурата за проектиране на Националната детска болница
Президентът: Българската екзархия в Истанбул трябва да се развива и предава на младите поколения родовата ни памет
Три белошипи ветрушки от Софийския зоопарк ще бъдат пуснати на свобода в българската природа
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" остава затворена в посока Бургас