Нови данни за горещините и пожарите в Европа. В Португалия поне 44 души пострадаха от огнената стихия, която бушува в южната част на страната. Повече от 1000 пожарникари и доброволци се опитват да овладеят пламъците. Помагат им пожарни коли и специализирани самолети.
Над 200 души гасят мащабен пожар и в югозападна Испания. Няма данни за пострадали. И в Швеция продължава да гори. Пламъци са лумнали на един от островите край Гьотеборг. Извършена е евакуция на местните жители.
Франция се готви да регистрира един от най-горещите си дни - за 2/3 от страната е в сила оранжев код. Заради високите темепратури и мръсния въздух, в Париж е забранено движението на автомобили. Рестрикцията се отнася за коли на 12 и повече години.