Агенцията за ядрено регулиране ще представи за първи път днес напредъка по строителството на Националното хранилище за радиоактивни отпадъци. Първата копка на съоръжението за ниски и средни радиоактивни отпадъци беше направена в края на август миналата година.
Там ще се съхраняват отпадъци от промишлеността, медицината и бита; отпадъци, генерирани при извеждането от експлоатация на блоковете на АЕЦ "Козлодуй", както и от дейността на бъдещи нови ядрени мощности. Очаква се Националното хранилище да заработи през 2021 година.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите