Президентът Румен Радев заяви, че договорки за евентуални промени в Конституцията ще прави единствено с българските граждани чрез българските обществени и съсловни организации и българските институции. Категоричен е, че чуждият опит и чужди модели може да се изучават, но решенията трябва да взимаме сами, защото другото е отказ от суверенитет.
Президентът направи този коментар по време на среща с Висшия адвокатски съвет.
Това е третата среща в рамките на инициираните от държавния глава консултации за необходимостта от промени в Конституцията.
Председателят на Висшия адвокатски съвет Ралица Негенцова каза, че са подготвили писмено становище с конкретни предложения, които ще предоставят на държавния глава.
Ивайло Вълчев: Пътят на Скопие към Европа минава през спазване на френското предложение
Парламентът оряза правомощията на особения търговски управител в „Лукойл-Нефтохим“
НА ЖИВО: Промени в законите за нефтения сектор и насърчаването на инвестициите ще бъдат разгледани в НС
Студентът, обвинен за трагедията в Благоевград, остава без мярка за неотклонение
Бившият шеф на ББР Стоян Мавродиев е задържан в Белград, подготвя се екстрадицията му