За първи път прокурорите избират член на Висшия съдебен съвет по новите правила - чрез пряко гласуване, а не на делегатско събрание. Общото събрание на прокурорите се провежда няколко месеца преди да изтече мандата на сегашния състав на съвета.
Единственият кандидат е Розалин Трендафилов - заместник-окръжен прокурор на Хасково. Ако бъде избран той ще довърши мандата на Камен Ситнилски, който беше отстранен дисциплинарно, а по-късно почина. 1507 избират своя представител в съвета. 90 на сто от тях са заявили, че ще гласуват електронно.
Останалите ще могат да пуснат бюлетина другата седмица. Трендафилов днес беше изслушан. Той посочи като приоритети - новите правила за атестиране и натовареност, случайното разпределение на делата и адекватно заплащане на магистратите.
Розалин Трендафилов - кандидат на член на ВСС: Безспорно неетично ще бъде ако посоча, че в този кратък период мога да реша всички глобални многостранин въпроси, които са в обсега за решаване пред съвета, но ще се помъча да приложа своя професионален опит в неговата работа.
"Хората ще са равни пред закона от тук насетне" – вътрешният министър за свалената охрана на Борисов и Пеевски
Имотните измамници с повдигнати обвинения: Заподозрените са спечелили над 5 милиона евро
Голям удар на митницата във Варна: Иззети са 650 литра алкохол и над 9500 опаковки тютюневи изделия
Очакват се подробности от полицията и прокуратурата след акцията срещу имотната мафия