Регионалната инспекция по околната среда и водите в Плевен събра за месец 9600 лв. от наказателни постановления. Това съобщиха от инспекцията.
Санкционирани са две физически и шест юридически лица за извършени еконарушения.
В предходния месец в инспекцията са постъпили 17 сигнала и една жалба, по които са предприети действия от екоекспертите. След проверките е установено, че шест от сигналите са основателни, а други шест - не. Четири от случаите са препратени по компетентност на други ведомства.
В РИОСВ - Плевен са постъпили 105 уведомления за стопански планове и програми за сеч в общински и частни гори на територията на областите Плевен и Ловеч.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Лидерите от Е5: Нашите държави ще защитават европейското и трансатлантическото единство
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"