Съдът ще гледа мярката за неотклонение на 23-годишния Захари Чернев, който в събота вечерта прегази полицай в столичния квартал "Младост".
Мъжът беше заловен в понеделник, след като се укрива повече от денонощие от органите на реда. Чернев е с условна присъда за продажба на наркотици, а във фаталната вечер е карал без книжка и с подменени номера.
Прокуратурата вече му повдигна обвинения за причиняване на тежка телесна повреда, за което законът предвижда затвор от 3 до 12 години. Днес съдът ще реши дали да го остави в ареста.
Междувременно раненият полицай остава в тежко състояние и с опасност за живота в столичната болница "Св. Анна".
Правилата за тротинетките: Уредбата за задължителна регистрация се отлага, засега
Президентът Йотова връчи почетен знак на НВИМ по повод 110 години от създаването му
Продължава издирването на 11-годишната Наталия, претърсват периметър от 50 км
Десислава Атанасова за полетите с Пеевски: На посочените дати съм пребивавала единствено на територията на Турция