Собственикът на италианския моден гигант "Гучи" ще плати рекордна глоба от близо 1.5 милиарда евро заради укриване на данъци.
„Адвокатите все още преговарят с данъчните власти относно няколко хиляди евро, но глобата, който "Керинг груп" ще плати е най-високата” в Италия, съобщава вестник "Ла Стампа".
Санкцията е резултат от разследване на миланския прокурор срещу модната къща по подозрения за това, че компанията няколко години е плащала данъците си от продажби в Италия на швейцарските данъчни власти и така си е спестявала около 1.3 милиарда долара от месни данъци.
Очаква се "Керинг " да подпише споразумение за дължимата сума на 2 май.
Засега от компанията настояват, че споразумение с властите не е постигнато и конкретна сума на глобата не е уточнена.
Министърът на енергетиката: Уреждането на задълженията между "Булгаргаз" и "Боташ" няма да натовари бюджета и българските граждани
"ЗАД ДаллБогг: Живот и здраве" освобождава централата си до среда на юли
След срещата на върха Украйна - Югоизточна Европа: България одобри декларацията от Киев
След акция край Сливен: Дрон засне камиони в нарушение на АМ "Тракия", три тира са спрени от движение (СНИМКИ)
БНТ с нов рекорд на Мондиал 2026: Полуфиналът Англия – Аржентина стана най-гледаният мач