НОВИНИ

Срив в акциите на Фейсбук

Черен четвъртък за Фейсбук. Акциите на компанията се сринаха с почти 20 процента и тя загуби около 120 милиарда долара от пазарната си стойност. А основателят на социалната мрежа - Марк Зукърбърг, загуби близо 16 милиарда долара.

Теодора Гатева
от Теодора Гатева
07:01, 27.07.2018
Чете се за: 00:42 мин.
По света

От трето на шесто място се срина основателят на Фейсбук - Марк Зукурбърг, в класацията агенция "Блумбърг" за най-богатите хора. Сега богатството му се оценява на малко над 70 милиарда долара, като само допреди часове възлизаше на повече от 86 милиарда. Причина за това е сривът на акциите на Фейсбук. Според експерти е най-голямото намаляване за една търговска сесия за американска компания в цялата история. А това прави бъдещето на социалната мрежа непредвидимо.

Иън Шер, журналист: Мисля, че в момента е трудно да се каже какво е бъдещето на Фейсбук - и днес е по-трудно от вчера. Ясно е, че мрежата се променя, променя се и динамиката на онези, които я използват, в развитите са и възгледите на рекламодателите. И след този продължителен скандал ще бъде много интересно да видим как и какво ще се промени.

Акциите на Фейсбук повлякоха надолу и основния технологичен индекс - Насдак. Конкретният повод за спадът в цените на акциите беше докладът за резултатите от второто тримесечие, които се оказаха по-лоши от прогнозните. Месеци наред обаче Фейсбук се опитва да се отърси от скандала с Кеймбрдиж Аналитика. Оказа се, че компанията, чрез приложение в социалната платформа, неправомерно е използвала и съхранявала лични данни на милиони потребители по цял свят. Зукърбърг и компания предприеха спешни мерки в тази посока, както и в борбата с фалшивите новини.

Свали приложението BNТ News
google play badge
Свали приложението BNТ News
app store badge
Топ 24
Най-четени
Наръганото с нож момче било нападнато от свой съученик заради колаж
Наръганото с нож момче било нападнато от свой съученик заради колаж
Отново протести в Полша заради спорната съдебна реформа
Отново протести в Полша заради спорната съдебна реформа