До края на април в Столичния общински съвет ще бъде внесена актуализираната Програма за управление на качеството на атмосферния въздух в София до 2020 г. и планът за действие към нея. Това заяви зам.-кметът на София по екология Йоана Христова по повод решението на Съда на Европейския съюз, който осъди България заради системно мръсния и опасен въздух в страната.
Христова допълни още, че общината ще прави и проучвания дали са необходими допълнителни станции за измерване на замърсяването на въздуха в града.
Йоана Христова, зам.-кмет по екология в Столичната община:
Ние от доста време работим по посока качеството на атмосферния въздух, намаляване нивата на финните прахови частици. Вече изпълняваме част от тези мерки, в това число и миенето на улици, озеленяването и разработването и продължаващата работата по третия лъч на метрото.
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Изпълнителният директор на НДК поиска от ВАС ново разглеждане на делото срещу нея
МЗ започва проверка на процедурата за проектиране на Националната детска болница
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"