До края на април в Столичния общински съвет ще бъде внесена актуализираната Програма за управление на качеството на атмосферния въздух в София до 2020 г. и планът за действие към нея. Това заяви зам.-кметът на София по екология Йоана Христова по повод решението на Съда на Европейския съюз, който осъди България заради системно мръсния и опасен въздух в страната.
Христова допълни още, че общината ще прави и проучвания дали са необходими допълнителни станции за измерване на замърсяването на въздуха в града.
Йоана Христова, зам.-кмет по екология в Столичната община:
Ние от доста време работим по посока качеството на атмосферния въздух, намаляване нивата на финните прахови частици. Вече изпълняваме част от тези мерки, в това число и миенето на улици, озеленяването и разработването и продължаващата работата по третия лъч на метрото.
МЗ започва проверка на процедурата за проектиране на Националната детска болница
Президентът: Българската екзархия в Истанбул трябва да се развива и предава на младите поколения родовата ни памет
Три белошипи ветрушки от Софийския зоопарк ще бъдат пуснати на свобода в българската природа
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца затвори за часове на Автомагистрала "Тракия"