Към момента няма аварии по топлопреносната мрежа в столицата. Това заяви в Сутрешния блок на БНТ говорителят на "Топлофикация София" Елизабет Павлова. Като причина за честите аварии в последните дни, тя посочи старата мрежа, изградена в средата на миналия век и невъзможността тя да бъде подновена изцяло.
Елизабет Павлова - пресаташе на "Топлофикация София": Повече от половината тръби от топлопреносната мрежа в София не са сменени. Някои от тръбите са положени още през 50-те години на миналия век. Възможностите на дружеството са да подменят около 20 км при ежегодните профилактични ремонти. Вече се изготвя инвестиционната програма за следващата година."
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите