Ученици от три общини в Пловдивско всеки ден изминават разстоянието до училищата си в Брезово по опасен път. Отсечката, която е осеяна с дупки, се стопанисва от Агенция "Пътна инфраструктура". Община Брезово е подавала сигнали неколкократно за...
Ученици от три общини в Пловдивско всеки ден изминават разстоянието до училищата си в Брезово по опасен път. Отсечката, която е осеяна с дупки, се стопанисва от Агенция "Пътна инфраструктура". Община Брезово е подавала сигнали неколкократно за проблемното трасе. Резултат за момента, обаче, няма заради липса на средства.
Третокласният път, изграден преди 38 години, свързва Брезово с Калояново и Чирпан. Всеки ден по него пътуват жители на няколко близки общини, сред които са и възпитаниците на училище "Христо Смирненски" и Професионалната гимназия "Златю Бояджиев" в Брезово.
"Всеки божи ден ние возим някъде около 200 деца и ги връщаме от Брезово. На места пътят е в окаяно състояние. Има случаи, в които шофьорите на автобуси, които сме наели по обществена поръчка да возят децата, отказват да пътуват", каза Радньо Манолов - кмет на община Брезово.
Хората от Брезово разказват, че по този участък често стават катастрофи. Липсват и знаци, които да показват, че на места пътната настилка е повредена.
"То е ужасно. Тук е просто непроходимо. Отвратителен път - с по 30, по 40 сантиметра дупки. Така е от 3-4-5 години", коментира Гавраил Събчев - жител на Брезово.
С проблема са запознати от Агенция "Пътна инфраструктура", откъдето ни отговориха, че миналата година е бил извършен частичен ремонт за близо 60 хиляди лева. През април тази година ще бъдат отстранени и някои деформации и неравности по пътя.
За обновяването на трасето ще са необходими около 17 милиона лева. Изпълнението на строителна дейност ще започне при осигурено финансиране е коментарът на Агенция "Пътна инфраструктура".
"Въпросът е, че няма пари. Даже съм направил път и предложение общината да се включи със средства", казва още кметът Манолов.
Докато, обаче, се намерят нужните пари за ремонта, хората се надяват да няма пострадали от опасния път.
Мръсен въздух в София: И днес в градския транспорт се пътува със зелен билет
Външният министър за починалия в САЩ българин: Имам увереност в действията на американските власти
САЩ задържаха втори танкер на Венецуела, според Каракас е акт на пиратство