Министерството на здравеопазването въвежда по-ясни правила за ограничаване на шофирането при заболяване. За високо кръвно, което крие потенциален риск, вече ще се счита кръвно над 180 на 110.
Хора с подобно артериално налягане ще могат да си вадят книжка само с документ от кардиолог.
Документ ще представят и диабетно болните с особено тежки форми, които са на инсулин и получават често хипоглекимични кризи.
Бележка ще се иска от хората с трансплантирано сърце. А тези, които имат устройства, подпомагащи сърцето, няма да могат да карат автобуси и камиони.
Илияна Йотова: Светът трябва да припознае психичното здраве като национален и глобален приоритет
МБАЛ "Св. Анна" във Варна все още не е получила целевата субсидия от 400 000 евро
Гренландия отбелязва националния си празник в епицентъра на геополитически битки
Сметната палата: Над половин милиард лева за пътна безопасност стоят неизползвани