Километрична колона от автомобили се образува в следобедните часове по главен път Е-79 между Благоевград и Симитли в посока София. Пътна полиция регулираше трафика, а привечер ситуацията по натоварения участък започна да се нормализира.
Към 18 ч по Е-79 движението е нормално, без задръствания.
В ранните следобедни часове обаче, то беше доста по-натоварено, особено на разклона за Симитли, където се стигна до километрична колона и тапи заради сливането на двата потока автомобили от Кулата и зимните курорти - Банско, Разлог и Добринище, в посока София.
Екипите на Пътна полиция остават да регулират движението и в следващите часове.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите