За втори път жители на софийския квартал "Лагера" излизат на протест заради строеж на частно училище върху зелен терен - градинката с гъбките, който е общински. Важно е да се уточни, че до 28 юли тази година теренът е публична общинска собственост, но...
За втори път жители на софийския квартал "Лагера" излизат на протест заради строеж на частно училище върху зелен терен - градинката с гъбките, който е общински. Важно е да се уточни, че до 28 юли тази година теренът е публична общинска собственост, но след заседание на СОС той се превръща в частна. Терените са дадени безвъзмездно и безсрочно на фирмата, която иска да строи училището.
Жителите на квартала са инициирали и подписка, в която до момента са се включили над 1000 души, и тя ще бъде внесена в районната администрация.
Как коментират конфликта кметът на район "Красно село" Христо Апостолов и Емилия Гигова – жител на квартала, вижте във видеото.
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец