За втори път в рамките на седмица животновъди от югоизточна България излязоха на протест в Кърджалийско.
Те се събраха на пътя за Маказа, за да изразят недоволството си от променените правила за субсидиране.
Вече фермерите трябва да докажат определено количество предадено мляко и няма да получават парите си на глава животно.
Те настояват също държавата да доплаща на литър мляко заради ниските изкупни цени.
В региона те са около 50 стотинки за литър. Животновъдите изчисляват, че реалната стойност е над 70 стотинки.
На 35 ключови кръстовища в София ще работят новите камери с изкуствен интелект
Рекорден брой български плажове са с отличие "Син флаг" - какви са критериите?
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"
Опасения за стотици хиляди жертви при мощните земетресения във Венецуела