Инициативата „Ден без асансьори” ще се проведе онлайн в десетки градове в България в сряда - 29 април. Заради ситуацията на извънредно положение у нас, организаторите от сдружение БГ Бъди активен са отменили всички публични събития, като инициативата ще бъде осъществена единствено в интернет. Сред градовете, които традиционно ще отбележат събитието са Пловдив, София, Варна, Бургас, Разград, Силистра, Добрич и др.
Денят без асансьори е насочен към значението на физическата активност и цели да демонстрира колко лесно е да бъдем активни, въпреки натовареното ежедневие.
Като част от кампанията, сдружението разпространява и поредица от специални видео и онлайн тренировки за деца, с които има амбицията да раздвижи българските ученици, които са принудени да стоят вкъщи по време на извънредното положение. Видео тренировките са част от кампанията „Час по физическо“ и ще бъдат предоставени безплатно на всички училища, които имат желание да активизират дистанционно заниманията по физическо възпитание и спорт за учениците си.
Съдържанието на кратките серии е разработено от сертифицирани инструктори от Пловдив и е съобразено с възможностите и нуждите на децата. Инициативата „Ден без асансьори“ е отворена за всеки, който желае да се включи. Това може да стане като сподели своя снимка и/или видео в социалните мрежи от неговия избор на стълбите с хаштаг #USEthestairs и #NoElevatorsDay. По този начин той се превръща в инфлуенсър на посланието „Да бъдем активни всеки ден е лесно!“. Повече информация за „Ден без асансьори“ на bgbeactive.org.
Проф. Тодор Кантарджиев предупреждава: Грипът вече се разпространява епидемично у нас
Пещерняци, облечени като коледни герои, зарадваха децата в онкохематологията на ИСУЛ
След случаите на проказа в Хърватия и Румъния: Няма опасност от инфекцията в България
Полет на началника на щаба на либийската армия загуби радиовръзка над Анкара