От февруари 2026 г. влизат в сила нови, по-солени глоби за нарушения на пътя. Промените вече са обнародвани в Държавен вестник и ще засегнат както шофьори, така и каращите електрически тротинетки.
Пресичаш на червено или не спираш на пешеходна пътека?
Глобата ще бъде 150 лева – доста повече от досегашната.
Ако се кара бързо в града?
Ако превишиш скоростта с над 40 км/ч – глобата става 600 лева и ще ти вземат книжката за 2 месеца!
Средна скорост под наблюдение
Ще започне засичане на средна скорост – тоест, камерите ще изчисляват колко време ти е трябвало да минеш даден участък. Ако си летял, ще си личи.
Караш тротинетка?
Само през деня и ако си навършил 16. Иначе – забрави.
Нарушил си, не си платил глобата?
Колата ти няма да може да мине на годишен технически преглед, докато не се разплатят глобите.
Назначават експертиза на мантинелите на АМ "Тракия" след тежката катастрофа, отнела живота на трима души
Иван Демерджиев за катастрофата на АМ "Тракия": Недопустимо е товарен камион без товар да премине с лекота през мантинелите
Срещу гонките в Дупница: Затягат контрола на пътя с нови камери и засилено полицейско присъствие