В трамвайно депо "Клокотница" беше отбелязана 125-ата годишнина от началото на трамвайния транспорт в София. Именно оттам потегля първият столичен трамвай.
"Всички знаем, че няма много градове в Европа, които могат да се похвалят със 125-години непрекъсваем трамваен транспорт и за нас винаги придвижването с трамвай е било едно от нещата, в които ние ще инвестираме", каза кметът на София Васил Терзиев.
В рамките на събитието беше представена и напълно реставрираната историческа трамвайна мотриса Т6М-700 с инв. № 701 от 80-те години на миналия век, както и други знакови трамваи, представящи различни етапи от развитието на градския транспорт в столицата.
Снимки: БТА















Актьорът Хавиер Бардем остави отпечатъците си пред Китайския театър в Холивуд (СНИМКИ)
Сблъсъци и сълзотворен газ в Женева: Хиляди демонстранти против срещата на Г-7 (СНИМКИ)
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра