Във Великобритания - студенти се наредиха на безкрайна опашка за антибиотици пред Университета в графство Кент на фона на разразило се огнище на менингит Б.
Епидемията вече взе две жертви - 18-годишно момиче и 21-годишен студент. Още 11 души са в болница. Твърди се, че заболяването се е разпространило след посещение на младежи в клуб през уикенда.
Британският здравен министър определи ситуацията като безпрецедентна. Рутинните ваксинации против менингит Б са въведени в Обединеното кралство едва през 2015 г., така че настоящото поколение студенти тийнейджъри не са обхванати.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг