23 състезатели ще представят България на Балканския шампионат по лека атлетика за мъже и жени в Турция

България ще участва с 23 състезатели на Балканиадата, като в листа не фигурира не името на Габриела Петрова.

пламена миткова бнт вече имам норматив европейското мога преследвам класиране олимпиадата
16:23, 20.05.2024
Чете се за: 03:07 мин.

България ще участва с 23 състезатели на Балканския шампионат по лека атлетика за мъже и жени в Измир на 25 и 26 май. 13 мъже и 10 жени ще се борят за призови класирания, лични рекорди, квоти и нормативи в турския град, съобщават от БФЛА.

Пламена Миткова ще участва в коронната си дисциплина скока на дължина в компанията на Милена Миткова.

Олимпийската вицешампионка от Рио 2016 Мирела Демирева също ще защитава трикольора в скока на височина. Преди ден 34-годишната ни атлетка се нареди трета на турнир в Полша със 188 см.

Кристен Радуканова и Милица Мирчева ще стартират в по две дисциплини – съответно спринт и дълги бягания.

При мъжете прави впечатление липсата на спринтьори, като България няма да има свои представители на дистанциите до 800 м.

Атлет номер 1 на страната ни за 2023 г. Божидар Саръбоюков ще скача и двата хоризонтални скока, като компания в сектора ще му прави Зинга Фирмино.

Също в по две дисциплини ще участват и братя Балабанови, като по-малкият Мартин ще бяга 800 и 1500 м, а батко му Иво – 5000 м и 3000 м стипълчейз.

Тихомир Иванов е заявен за скока на височина.

Габриела Петрова пропуска Балканиадата. Това прави впечатление след публикуването на състава от Българската федерация по лека атлетика.

31-годишната състезателка на Локомотив Пловдив спечели тройния скок на турнира „Самарско знаме“ преди седмица с 14,19 м, но сега е решила да не стартира.

България ще бъде представена в дисциплината от Александра Начева, която влезе в сезона с 14,01 м на турнира „Пловдив“.