В американския щат Минесота продължава издирването на 57-годишния Ванс Болтър, който вчера застреля щатския депутат Мелиса Хортман и нейния съпруг. Друг сенатор е ранен, като и двамата са от Демократическата партия.
За информация, която може да доведе до ареста на нападателя, е обявена награда от 50 000 долара. Президентът Тръмп осъди насилието.
Депутатът от щатската Камара на представителите Мелиса Хортман беше убита заедно със съпруга си в дома им. Сенатор Джон Хофман и съпругата му са простреляни, но се очаква да оцелеят. Заподозреният, който се е престорил на полицай, е избягал след престрелка с органите на реда. Изоставил е кола, в която е намерен политически манифест.
Полицията предупреждава, че мъжът вероятно е въоръжен и опасен. Губернаторът Тим Уолц призова жителите да не участват в политически шествия, докато не бъде заловен стрелецът.
"Отворете протока или ще ви се стовари ад на главите": Тръмп заплаши с мащабни удари срещу Иран във вторник
Тръмп напомни на Иран, че има още 48 часа да сключи сделка и да отвори Ормузкия проток
Тръмп поиска от Конгреса бюджет за отбрана в размер на трилион и половина долара за догодина
Великден с по-скъпо агнешко месо и яйца – производители предупреждават за натиск върху цените
Мерки срещу поскъпването на живота – КНСБ ги изпраща на премиера Андрей Гюров