Адебайор сложи край на кариерата си

адебайор сложи кариерата
от БНТ , Източник: БГНЕС
12:44, 21.03.2023

Бившият нападател на Арсенал и Манчестър Сити - Емануел Адебайор, обяви, че слага край на състезателната си кариера на 39-годишна възраст.

Роденият в Того футболист стартира кариерата си през 2001 година в тима на Метц. След това той игра за клубове като Монако, Арсенал, Манчестър Сити, Реал Мадрид, Тотнъм и Кристъл Палас.

В последните няколко сезона Адебайор защитаваше цветовете на турските Истанбул Башакшехир, Кайзериспор и парагвайския Олимпия (Асунсион), преди през 2021 година да подпише с тогоанския Семаси.

"Професионалната ми кариера премина през върхове и падения, но бе едно невероятно пътешествие. Благодаря на всички фенове, които ме съпровождаха на всяка стъпка от нея. Благодарен съм за всички и съм развълнуван за бъдещето", написа Адебайор в профила си в Инстаграм.

За националния отбор на Того, с който той игра на световното първенство през 2006 година, Адебайор има 85 мача и 32 гола. На клубно ниво той има 593 срещи и 207 попадения.

Бившият треньор на ЦСКА-София Саша Илич застава начело на руския Пари Нижний Новгород
13:24, 04.05.2024
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени НА ЖИВО по БНТ 3
12:20, 04.05.2024
България излиза срещу Молдова в опит да се класира за плейофите и изкачване в по-горна дивизия на европейското ръгби
12:02, 04.05.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Константин Костадинов изигра силен мач, но Аликанте загуби в испанската втора дивизия по баскетбол
11:35, 04.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Ансамбълът на България остана на едно място от почетната стълбичка в многобоя на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
11:30, 04.05.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Ванкувър се класира за полуфиналите в Западната конференция на НХЛ
11:09, 04.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.
България изпраща четирима боксьори на "Златен гонг"
10:29, 04.05.2024
Чете се за: 00:25 мин.
Кирил Киров остана осми във финала на 10 метра пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Баку
10:11, 04.05.2024
Чете се за: 00:32 мин.