Адриан Андреев победи шампион от Sofia Open и се класира за четвъртфиналите на "Чалънджър" в Унгария

адриан андреев даде сет тенисист №181 света класира полуфиналите bdquoчалънджърldquo италия
Снимка: БФ Тенис
15:07, 16.03.2023

Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Секешфехервар (Унгария) с награден фонд 36 хиляди евро.

Поставеният под номер 5 Андреев победи с 6:2, 7:6(4) Мирза Башич (Босна и Херцеговина) – шампион от Sofia Open 2018. Срещата продължи 92 минути.

Андреев, който е 204-и в класацията на АТП, проби още в първия гейм на мача, а след това постигна още един брейк за 6:2 в първия сет.

Във втората част българинът поведе с пробив за 3:2, но веднага допусна рибрейк. Андреев успя да спаси един сетбол при 4:5, а след това се стигна до тайбрек, където Андреев спечели пет от последните точки за да триумфира със 7-4. За място на полуфиналите Андреев ще играе срещу победителя от мача между №1 в схемата Фабиан Марожан от Унгария и Алексей Ватутин от Русия.