адриан андреев даде сет тенисист №181 света класира полуфиналите bdquoчалънджърldquo италия
Снимка: БФ Тенис
14:49, 14.03.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Българинът Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Секешфехервар (Унгария) с награден фонд 36 хиляди евро.

Поставеният под номер 5 Андреев надделя над австрийския квалификант и бивш номер 68 в световната ранглиста Гералд Мелцер с 6:7(4), 6:3, 7:6(2) след три часа игра.

21-годишният Андреев, който е 204-и в класацията на АТП, на два пъти пропиля пробив аванс в първата част, включително и сетбол при 5:4 гейма и собствен сервис. В тайбрека левичарят Мелцер реализира обрат от 1:3 точки и поведе в резултата.

Във втората част българинът дръпна с 4:1 и този път запази предимството си, за да изравни резултата. Решаващият трети сет премина без пробиви, а в тайбрека Андреев взе шест от първите седем разигравания и с това си осигури победата.

Българинът заработи 4 точки за световната ранглиста и 600 евро, а за място на четвъртфиналите ще играе срещу победителя от мача между квалификанта Мирза Башич (Босна и Херцеговина) и получилия "уайлд кард" представител на домакините Петер Файта.

ПФК Черно море настоява за извинение от страна на Лудогорец заради отправените обиди към старши треньора им Илиан Илиев