Адриан Андреев започна с успех в Анталия

16:33, 25.02.2022
адриан андреев надигра джазири старта основната схема форли

Българският тенисист Адриан Андреев започна с победа участието си на турнира на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 25 хиляди долара, надигравайки в първия кръг с 5:7, 6:3, 6:1 квалификанта от Япония Тайо Яманака.

Мачът помежду им стартира още вчера, но се наложи да бъде спрян при аванс от 2:0 гейма в полза на Адриан във втория сет, след като той бе загубил първия.

Днес при доиграването обаче Андреев съумя да осъществи пълен обрат и след общо малко над два часа и половина на корта намери място във втория кръг на надпреварата.

Там, съперник на поставения под №8 българин ще играе срещу Пол Мартин Тифон от Испания.

Междувременно другият български представител в Анталия Александър Лазаров отпадна още на старта, след като отстъпи с 6:3, 6:7(5), 3:6 на румънеца Сезар Крецу.

Манчестър Юнайтед разтрогна договора с руската компания "Аерофлот"