Академик Пл ще спори с ЦСКА във финала на приятелския турнир по баскетбол в Пловдив

академик спори цска финала приятелския турнир баскетбол пловдив
21:50, 16.09.2023

Академик Пловдив победи Левски с 89:70 (26:17, 20:22, 18:15, 25:16) във втория полуфинал от приятелския баскетболен турнир за мъже в Пловдив.

Така, домакините на надпреварата ще се изправят срещу отбора на ЦСКА в неделя (17 септември), а в мача за третото място също утре в зала „Сила“ ще играят Левски и Черноморец.

Пловдивчани започнаха чудесно мача и поведоха с 26:17 след първите 10 минути игра. Левски спечели втората четвърт и на почивката резултатът беше 46:39 в полза на Академик.

Баскетболистите, водени от старши треньора Йордан Янков, имаха превъзходство и през второто полувреме, като спечелиха с 89:70 и си осигуриха място на финала срещу ЦСКА, след като по-рано днес "червените" надиграха с 80:75 състава на Черноморец Бургас в първия полуфинал.

Джералд Лидел бе най-резултатен за Академик Пловдив с 16 точки, 14 добави Кръстомир Михов, а по 13 точки вкараха Джъстин Маккол и Джейлън Минет.

Алън Арнет отбеляза 17 точки за Левски.

Българските национали по баскетбол на колички заминават в неделя за участие на европейското първенство
Габриела Димитрова отпадна още на старта на Европейската купа по джудо в Сараево