Алекс Лазаров потегли с успех в квалификациите на "Чалънджър" в Казахстан

16:23, 08.05.2022
Чете се за: 01:10 мин.
алекс лазаров прага дебют топ 400 световната ранглиста

Българският тенисист Александър Лазаров започна с победа участието си в квалификациите на турнира от сериите "Чалънджър" в Шимкент, Казахстан.

В среща от първия кръг на пресявките 24-годишният Лазаров, поставен под №6, се наложи с 6:3, 6:0 над представителя на Украйна Владислав Манафов.

В първия сет българинът стигна до цели девет възможности за пробив и в крайна сметка реализира две от тях, което се оказа напълно достатъчно за спечелването на първата част.

Във втората пък Алекс дори не даде гейм на съперника си, слагайки точка на спора след едва 53 минути на корта.

С успеха световният №409 спечели две точки за световната ранглиста, а в спор за място в основната схема ще се изправи срещу поставения под №12 в квалификациите индиец Арджун Кадхе. Двамата нямат мачове помежду си до този момент.

Цветан Соколов и Динамо Москва срещу Зенит (Санкт Петербург) в полуфиналите на руското първенство