Алекс Маркес бе най-бърз при спринта в Тайланд от MotoGP

Испанецът тръгна от четвърта позиция в квалификацията, но успя да стигне до триумф

Алекс Маркес
10:43, 11.11.2023
Чете се за: 01:17 мин.

Алекс Маркес (Испания, Repsol Honda Team) спечели спринтовото състезание в Гран при на Малайзия от клас MotoGP на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Маркес тръгна от четвърта позиция в квалификацията, но успя да стигне до триумф, печелейки с 1.589 секунда пред Хорхе Мартин (Испания, Prima Pramac Racing).

Лидерът в битката за титлата Франческо Баная (Италия, Ducati Lenovo Team) остана на трето място с изоставане от 3.034 секунди.

В генералното класиране при пилотите начело е Баная с 396 точки, пред Мартин с 385 и Марко Бецеки (Италия) с 313.

Основното състезание за Гран При на Малайзия, 18-ти кръг за сезон 2023 в MotoGP е предвидено за утре в 9:00 часа българско време.