Двете българки преодоляха отказаха съответно французойка и британка в южната ни съседка.
Българките Алекса Каратанчева и Юлия Стаматова се класираха за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.
18-годишната квалификантка Каратанчева елиминира Нина Радованович (Франция). Българката направи серия от четири поредни гейма и поведе с 5:2, когато съперничката ѝ реши да се откаже заради физически проблем след 33 минути на корта.
Така тийнейджърката ще играе утре за място на четвъртфиналите срещу Джулиана Бестети (Италия).
32-годишната Стаматова пък надделя над британката Руби Куулинг с 6:2, 3:6, 6:3 за два часа и четвърт игра, след като навакса равен пробив пасив в решаващия трети сет и затвори мача със серия от три поредни гейма.
Тя ще срещне номер 7 Илай Йорук (Турция) във втория кръг.
Стаматова вече започна с успех на двойки, като заедно със Селина Атай (Турция) победиха Аделина Лачинова (Латвия) и Кларя Вая (Сърбия) с 2:6, 6:2, 10-4.
Каратанчева и беларускинята с български паспорт Уляна Храбавец пък ще стартират по-късно днес при дуетите срещу румънките Дария Байлан и Алексия Траска.
Димитър Кисимов стартира с победа на сингъл на турнира от категория J300 на ITF в Роухямптън
Калоян Шиков и Александра Рангелова станаха шампиони на сингъл на турнир от World Tennis в Добрич
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи